ספקי מזון בסיטונאות והתרבות הקולינרית

תמונה דקורטיבית

הבה נצא למסע קולינרי קצר, מקומי. כאשר מדינת ישראל הייתה בחיתוליה, מה היה לנו כאן? נכון, צנע. אוכל מאוד בסיסי שכלל למשל "אורז בן גוריון". אבל כיום, ויעידו על כך ספקי מזון בסיטונאות, התמונה הפוכה לגמרי.

במקום חומרי גלם מצומצמים, קיים עושר נרחב. במקום מוצרי בסיס ותו לא, גם הרבה מעבר לזה. סיטונאות מזון בצפון כפי שמוכיחה מחלבת כפר תבור משווקת מגוון עצום של מוצרי חלב מעולים. בכך גאה המחלבה להשתלב בתרבות קולינרית גבוהה.

באופן עקבי, "מחלבת כפר תבור" מייצרת ומשווקת את מיטב מוצרי חלב, תוך התמקדות בשוק המקצועי. מספקת מוצרי חלב בסיטונאות לבתי עסק מתחום האוכל ובהם קונדיטוריות בוטיק ופיצריות טובות, מאפיות נפלאות ובתי קפה מכל הסוגים. גם למסעדות מגיעים מוצרי החלב המשובחים וכך גם לחברות קייטרינג.

ספקי מזון בסיטונאות מציעים איכות בכל מקום 

למה רק איכות? הביקוש לחומרי גלם ותוצרים לבישול ואפיה דורש יותר מבחר, יותר איכות, יותר טעם. במציאות הנוכחית, אפילו בתי קפה שכונתיים וקטנים לא יעזו להציע מנות נחותות. הציבור הרי יצביע מהר מאוד נגד עניין שכזה. ספקי מזון בסיטונאות שמציעים מוצרים קפואים בסיטונאות או חומרי גלם לפיצריות אכן מציעים יותר.

וכאשר חומרי הגלם טובים ואיכותיים, אפשר לומר כי הבשלות הקולינרית כאן נמצאת בשיאה. ורק שיהיה ברור, לא מדובר רק על ספקים למסעדות שפועלים באזור המרכז ובסביבות תל אביב. מגמת האיכות ניכרת היטב גם כאשר מחפשים ספקים לקונדיטוריות שפועלים בכלל באזורים אחרים. למשל באזור הגליל או בגולן או בדרום ובקיצור, גם בפריפריה.  

 

גבינות נהדרות שמתחשק לטעום

גם אם נעזוב לרגע את כל העולם הקולינרי הרחב ונתמקד בגבינות, נראה תמונה מעניינת. ניקח למשל ספקי מזון למסעדות שמתמחים במוצרי חלב וגבינות כחומרי גלם. אותם ספקי מזון רחוקים מלהציע סוג אחד של גבינה לבנה או חמאה פשוטה. ספקי מזון בסיטונאות יודעים להציע כיום שלל גבינות נהדרות ומוצרי חלב נפלאים במלוא מובן המילה.

שלל גבינות מלוחות במליחות חזקה או מעודנת. לאבנה מסורתית וגבינות לבנות עם תוספות או אחוזי השומן הרצויים. יוגורטים מחלב בקר או צאן או עיזים ועוד שלל דברים טובים. אתם בעלי מאפיות, פיצריות, בתי קפה או מאפה? מחלבת כפר תבור מציגה – רק דברים טובים בשבילכם.

ספקי מזון בסיטונאות

תמונה דקורטיבית