אספקת חומרי גלם ומוצרים לבתי קפה 

תמונה דקורטיבית
המוצרים שלנו:
מתכננים לפתוח בתי קפה שכונתי? בשעה טובה! בשנים האחרונות ניתן להיתקל בתופעה שבה לא מעט ישראלים בוחרים לפתוח את הבוקר שלהם בבית הקפה השכונתי, וכגודל הביקוש גם גודל ההיצע. הקמת בית קפה נחשבת לחלום שמחזיקים בו רבים מהצעירים שזה עתה השתחררו מהצבא, אנשים המעוניינים לעשות שינוי קריירה וכאלה שפשוט אוהבים קפה ואירוח ורוצים שהתחביב יהפוך לעסק. 
אלא שהמציאות מעט פחות ורודה ממה שנדמה, והנתונים הסטטיסטיים מלמדים שבשנה החולפת נפתחו בישראל בסביבות ה- 2,200 בתי קפה ונסגרו קרוב ל- 2,000, זאת עוד בטרם משבר הקורונה שפקד את הענף. הסיבות לכך תלויות בגורמים רבים כשאחת העיקריות שבהן היא הצורך בהעמדת הון ראשוני לשכירת נדל"ן, רכישת מכונות ומוצרים לבתי קפה, העסקת עובדים, רכישת זיכיון, הוצאות פרסום ושיווק וכדומה.
מוצרים לבתי קפה
 

מוצרים לבתי קפה והצלחתם בבית העסק

מעבר לכך, הקמת בית קפה דורשת הבנה עסקית, ניהול נכון וניסיון, ובפרט על רקע התחרותיות הגבוהה בענף ורמת נאמנות נמוכה מצד הלקוחות. כלל, הצלחת בית העסק תלויה במידה רבה גם ברמת האיכות של הקפה, תפריט האוכל, הציוד והמוצרים לבתי קפה, כמו גם איכות שירות, העיצוב, האווירה ורמת החיבור אל הקהילה והפיכתו לחלק אינטגרלי ממנה. 
 
 
אחד הנושאים שבהם נדרש היזם לתת את הדעת במהלך התכנון וההקמה של בית הקפה נוגע להתקשרות עם ספקים שונים, החל מהתקשרות עם ספק מוצרי חלב לאספקה סדירה וקבועה של חומרי גלם ומוצרי חלב בסיטונאות, ועד לספקי ציוד, חומרים ואביזרים כדוגמת כוסות, מכסים וסכו"ם חד פעמיים, מארזים מפלסטיק ונייר לכריכים, עוגות ומאפים, ציוד לאפייה (תבניות, ניירות אפייה), חומרי ניקוי ועוד.
 
 

דברים שחשוב לבדוק בטרם החתימה על החוזה עם הספק

אנשי הצוות המקצועי של מחלבת כפר תבור, הנמנית ברשימת חמשת המחלבות הגדולות בישראל ומתמחה בייצור, שווק ואספקת מוצרים לבתי קפה, מסעדות, פיצריות, קונדיטוריות וכן הלאה, מציינים שההתקשרות של היזם עם ספקי חומרי הגלם ומוצרי המזון למיניהם, משפיעה במידה לא מבוטלת על סיכויי הצלחתו של בית העסק, ולפיכך מחייבת התמקדות במגוון רחב של פרמטרים. 
 
 
במהלך החתימה על החוזה עם הספק, חשוב לוודא שהאספקה תהא סדירה ובמועדים קבועים, תוך הקפדה על כך שהמוצרים איכותיים, טריים ומגיעים במשאיות קירור היישר מהמפעל. מומלץ להעדיף ספק המציע מגוון רחב של מוצרים שונים, מה שמבטיח התאמה פרטנית לצורכי העסק, וחשוב גם לבדוק שהוא אכן מחזיק ברישיון להובלה בקירור, בתעודת כיול שנתית ועומד בכל התקנים.
תמונה דקורטיבית