פותחים קונדיטוריה? טיפים לבחירת חומרי גלם לאפייה

תמונה דקורטיבית
פותחים קונדיטוריה? מחפשים סיטונאות מזון במרכז, בצפון או בדרום? ענף הקונדיטוריות והמאפיות בישראל נחלק לשניים: מאפיות שכונתיות שמציעות קרואסונים, בורקסים ורוגלך, או מאפיות בוטיק שמביאות קלסיקות צרפתיות מופלאות, מוצרי פטיסרי משובחים וקינוחים מושחתים. 
 
בין אם הנכם עושים את צעדיכם הראשונים בתחום או שאתם ותיקים בענף ומעוניינים להקפיץ את בית העסק אל השלב הבא, שהרי אחד הסודות הגלויים הוא שבחירת חומרי גלם לאפייה מהווה מרכיב חשוב, אם לא החשוב ביותר במתכון להצלחה. 
 
מבית מחלבת כפר תבור מציינים שעולם האפייה מתבסס על כמה עקרונות כמו דיוק במרכיבים ובכמויות, הבנת האינטראקציה שבין חומרי הגלם, הכרת טכניקות עבודה נכונות והקפדה על שימוש בחומרי גלם איכותיים, טריים ומשובחים.
 

שוקלים לעשות שימוש בתחליפים זולים? כדאי שתחשבו שוב

כשמדובר בחומרי גלם לאפייה, די בסטייה זעירה בכמות של אחד הרכיבים, שימוש ברכיבים לא טריים, שימוש בתחליפים זולים או שינוי קטן במתכון כדי לשנות את התוצאה לחלוטין או לגרום להכשלת התהליך, בין אם מדובר בבצק שאינו תופח, תערובת במרקם לא אחיד או טעמי לוואי במאפה המוגמר. 
 
הדבר נכון לגבי חומרי גלם יבשים ועל אחת כמה וכמה כשמשתמשים במוצרי חלב לאפייה. מאחר ונושא האפייה הנו חשוב עד קריטי, מומלץ שלא להקל בו ראש, ובמידה והגעתם לשלב של חיפוש אחר מחלבה המספקת חומרי גלם לקונדיטוריות, מוטב להעניק עדיפות למחלבה ותיקה שמכירה את העבודה מקרוב ותסייע לכם לבחור את החומרים האיכותיים והמתאימים ביותר עבור המאפים שלכם.

חומרי גלם לאפייה

איך להפוך את הבורקס הסטנדרטי למאפה קראצ'י בטעם שמימי? 

רכישת חומרי גלם לאפייה ממחלבה ותיקה שמאחוריה עומד ידע וניסיון של שנים ומכירה את המקצוע מקרוב, משמעו להסתייע בניסיונה כדי להפוך את הבורקס הסטנדרטי מבצק עלים במילוי גבינה למאפה קראצ'י בטעם שמימי במילוי גבינת פטה מלוחה בסגנון יווני בתוספת גבינת פרמז'ן מגורדת וגבינת חלומי חצי קשה. 
 
באופן זה ניתן לשדרג את אצבעות הפילס עם מלית גבינת קשקבל, גבינת חלומי ואו גבינת שמנת טבעית בטעם עשיר ונימוח בפה. במהלך החיפוש אחר מחלבה טובה שמספקת חומרי גלם למאפיות, כדאי לבדוק את הקטלוג של המחלבה הנבחרת לשוק הסיטונאי ולבחון את מגוון המוצרים שהיא מציעה, מאחר והניסיון מלמד שככול ומגוון מוצריה גדול ועשיר, כך יש פתח רחב יותר לגמישות ולהתאמה פרטנית לצרכיו של כול לקוח.
תמונה דקורטיבית